Očista hrubého čreva

[Celkovo: 1   Average: 5/5]

Majme na pamäti, že imunita sídli v hrubom čreve.  Nevhodná strava, požívanie malého množstva vysokokaloricke stravy, mnoho živočíšnej potravy, cukru, nedostatočné prežúvanie, málo pohybu, stres a nervové preťaženie,  to všetko má nepriznivý vplyv na stav hrubého čreva, ktoré sa tak postupne stáva skladiskom kvasiacich a hnijúcich zbytkov potravy, na stenách sa vytvárajú usadeniny, ktoré následne zhoršujú tráviaci a vylučovací proces.  Postupne sa zanášajú aj vývody pankreasu a žlčníka, k problémom pribúda zápcha, nadúvanie, plynnatosť, bolesti hlavy,znížená imunita, kožné problémy, vyrážky, priberanie,páchnúci dych,  potreba dlhého spánku, , nadmerná únava a vyčerpanosť, predmenštruačný syndróm, bolesti v pečeni a žlčníku, bolesť v dolnej časti chrbtice, putujúce bolesti, neznášanlivosť mastných jedál.. To všetko sú následky „otráveného“ hrubého čreva.

Niektorí chirurgovia tvrdia, že 71% tračníkov, ktoré odstránili, obsahovalo cudzorodý materiál, hlísty a rovnako i fekálie stuhnuté na kameň! (Malachov 2004).  Spravidla v štyridsiatke je hrubé črevo preplnené výkalovými kameňmi.

Výborným testom na preverenie stavu sliznive hrubého čreva je užitie niekoľkých lyžíc čerstve šťavy z červenej repy. Ak repná šťava farbí moč, to znamená, že stenou hrubého čreva prenikajú do krvi aj toxíny, ktoré následne cirkulujú celým organizmom.

Ak popremýšľame o vhodných potravinách pre hrubé črevo, ako prvé nás napadne vláknina. Ale nestačí vynechať iba rafinované potraviny, ale vylúčiť aj tie, kde bola vláknina umelo pridaná, častokrát je to chlieb, vyrobený z bielej múky, následne prifarbený a „prizdobený pár semiačkami“. Radšej by sme mali zvoliť potraviny, ktoré sú priamo z prírody a vyhnúť sa tým, kde bola vláknina umelo dodávaná.  Čerstvá zelenina, ovocie, semená a ich výhonky, obilniny, strukoviny je tá správna vláknina pre naše črevá, ktorá napomáha pri odstraňovaní odpadu z tela a prispieva k ich dobrej funkčnosti. Čerstvá zelenina by mala byť doplnkom každého jedla.

Ak trpíte syndrómom dráždivého čreva, je potrebné okrem mäsa vynechať zo stravy dokonca aj mlieko a jeho deriváty. Môžete si to vyskúšať po dobu jedného mesiaca a potom  späť  zaradiť do svojho jedálnička.

Dôležitý je aj dostatočný príjem tekutín, je veľmi osožné vypiť ráno po prebudení pohár vlažnej vody s pridaním citrónovej šťavy, čo podporí prirodzený defekačný reflex. Ideálne je , ak sa črevá vyprázdnia ešte pred raňajkami.

V súčasnej dobe je v móde strava s vynechaním tukov, tie sú však tiež dôležité  pre správnu činnsoť hrubého čreva, chránia sliznicu a prirodzene ho poháňajú bez spôsobenia návyku, či dráždenia. Samozrejme mám na mysli kvalitné za studena lisované oleje, ľanový, olivový, slnečnicový.

Činnosť čriev podporíme pohybom. Akväčšinu času trávime sedením, či už v práci, doma pred televízorom, pri počítači, cítime únavu, malátnosť, lenivosť, ktorá zachváti i naše črevo, preo najlepším liekom je každodenný pohyb.

Ako na to?

Najjednoduchší, ľahko dostupný a efektívny spôsob očisty hrubého čreva je klystýr. Viem, že mnohým je nepríjemné čo len hovoriť o týchto veciach, ale takéto „obťažovanie“ stojí za to, veď cieľom je dokonalé zdravie.  Pomôcku na výplach čreva, je dostať kúpiť v zdravotníckych potrebách pod názvom irigačná súprava. Pozostáva z plastového hrubého sáčku,ktorý má objem cca 2 litre  a háčik na zavesenie. Dole je spojený s hadičkou, ktorá má na spodnom konci kohútik na zatvorenie, či otvorenie prietoku tekutiny. Súprava končí silnejšou hadičkou na zasúvanie do konečníka.Pri klystýre sa používaju viacereé druhy tekutín, najbežnejšia je prevarená voda, má mať telesnú teplotu s troškou citrónovej šťavy.

Komu sa prieči takáto metóda, veľmi dobre sa mi osvedčilo užívanie prírodného prostriedku Yucca shidigera 98,5%. Yucca shidigera obsahuje  saponíny, a tým odstraňuje z organizmu všetky nefyziologické ložiská.Čistí nielen črevá, ale celú tráviacu sústavu,cievy,  znižuje cholesterol, uvoľňuje stuhnuté kĺby a detoxikuje celý organizmus. Zlepšuje fyziologické pochody a odbúrava patologické nánosy z ciev a kĺbov.

Telo človeka je tak dokonalé, že obraz celého tela sa premieta na jeho menších plochách, napr. reflexné plôšky na nohách, rukách, jazyky atď. Takisto aj hrubé črevo má svoje reflexné plôšky, ktoré prisl úchajú k jednotlivým orgánom, čiže problém v tej-ktorej časti hrubého čreva môže spôsobiť problémy v danom orgáne.

Pridaj komentár