Je ošetrenie v kozmetickom salóne aj pre mužov?

[Celkovo: 1   Average: 5/5]

Spoločnosť sa však v poslednej dobe veľmi zmenila a všetky obchody, ktoré majú čo dočinenia s krásou a estetikou ponúkajú dnes už rovnaký priestor mužom ako i ženám. A nie len obchod si všimol nové potreby a požiadavky mužov. Vonkajší vzhľad je našou vizitkou a kto chce urobiť dobrý dojem, druhú šancu už možno nedostane. Či už v súkromnom, alebo profesionálnom živote. Ženy chcú dnes mať partnera, ktorý sa o seba primerane stará , udržiava sa a vyzerá dobre. Takže v reklamnom, kozmetickom, estetickom a wellness priemysle sú dnes výrobky a služby pre mužov v rovnakom pomere ako pre ženy. Cieľom veľkých značiek je v posledných rokoch muž, ktorý sa o seba stará, ktorý sa má rád, ktorý sa chce zlepšovať, jednoducho povedané byť krajší, príťažlivejší, zaujímavejší.

Výber produktov určených výlučne pre „Adama“ je už tak rozmanitý, že nemá čo závidieť tomu ženskému. Od končekov vlasov až po päty, takpovediac nenájdeme mm mužského tela, na ktoré by sa nenašiel prípravok: revitalizačný, hydratačný, proti padaniu vlasov dokonca i depilačný. Áno aj muži sa dnes depilujú. Dávno sú už preč časy, keď sa muž uspokojil s penou na holenie a pitralonom 🙂 .

Na základe nových požiadaviek mužov na zvýšenie svojej príťažlivosti, ale i na zlepšenie duševného stavu a zdravia, oveľa hlbšej potreby relaxu, oddychu a pocitu blahobytu sa nám ponúka v rámci starostlivosti o telo otázka: líši sa mužská pokožka a má úplne odlišné, alebo podobné potreby ako tá ženská?

Aj muži chcú, aby ich pleť vyzerala a pôsobila zdravo a riešia podobné problémy ako ženy – vrásky, akné… avšak mužská pokožka na tvári i na tele sa od tej ženskej líši. Je hrubšia, mastnejšia a odlišne sa na nej prejavuje aj starnutie, takže si vyžaduje aj odlišnú starostlivosť a muži potrebujú v kozmetickej starostlivosti špeciálny prístup a aj prípravky.

Aké sú rozdiely?

Mužská pokožka je hrubšia približne o 20% od ženskej, je pevnejšia, obsahuje viac kolagénu, ktorý sa stráca postupne a rovnomerne na rozdiel od žien, kde najmä po menopauze je úbytok oveľa dramatickejší. Sfarbenie má viac tendenciu do sivej, čo je spôsobené väčším množstvo vlasových folikul a ochrannou vrstvou tuku. Muži majú viac tukových žliaz, a teda aj pórov a sú väčšie ako u žien. Tvorba kožného mazu u mužov je až dvojnásobná, a tak má pokožka väčší sklon k tvorbe akné, ale lepšie odoláva poveternostným vplyvom.
Známky starnutia sa u mužov prejavujú neskôr, ale ak už raz začnú, prebiehajú rýchlejšie a vrásky sú hlbšie. Najviac sú ohrození stratou svalovej hmoty a ochabnutím pleti, začervenaniu – rosacea, opuchom viečok a k tvorbe tmavých kruhov pod očami.
Vďaka pravidelnému holeniu je pleť mužov oveľa viac namáhaná, holenie mé na svedomí mnohé problémy ako sú vyrážky, drobné poranenia, zápaly, zvýšená citlivosť.

Výrobky určené pre pánov by mali rešpektovať tieto odlišnosti a aj starostlivosť by mala byť odlišná a najmä odborná. Výrobky na domáce ošetrenie by mali byť kvalitné, ale nie náročné na čas a aplikáciu! Treba rešpektovať aj časovú zaneprázdnenosť pánov. 🙂 V laboratóriách Payot pre to vyvinuli pleťovú starostlivosť, ktorá zohľadňuje požiadavky mužskej pokožky a je zameraná hlavne na jej spevnenie, a to v každom veku. Na domáce ošetrenie si môžete vybrať z nasledovných vysokokvalitných prípravkov zn. Payot.

V našom centre Vám odborne poradíme a určite vyberieme to najvhodnejšie ošetrenie pre Vás milí páni.

Pridaj komentár