Čo je masáž?

[Celkovo: 1   Average: 5/5]

Masážou dosiahneme celkový účinok na organizmus – liečebná funkcia. Masírovaním pôsobíme na kožu, svaly tlakom, pri ktorom prichádza k jej otepleniu a prekrveniu, zvýši sa prívod kyslíka, zlepšuje sa odovod toxínov zo svalov a tie sa dostávajú do optimálneho svalového tonusu, prípadne sa podporí činnosť lymfatického systému.
Správne zvolenou masážou a pôsobením na svalový aparát častokrát dochádza k zmierneniu bolestivosti ako i k zvýšeniu pohyblivosti.
Masáž má aj svoj estetický význam, dochádza k odstráneniu povrchových zrohovatených vrstiev na koži, okožka sa stáva pružnejšia a hebkejšia. Účinok môžeme podporiť aj vhodným zábalom.

Prečo masáž?

  1. Masážou uvoľnime stres a zmiernime symptómy úzkosti a depresie, hnetením tela pri masáži sa dokáže znížiť hladina stresového hormónu a dochádza k zlepšeniu nálady.
  2. Masáž zvyšuje hladinu dopaminu a serotoninu, čo zvyšuje koncentráciu.
  3. Masáž je podpora imunity, preto je dobré chodiť pravidelne, aby sme boli odolní a zdraví.
  4. Masáž nám pomôže uľaviť od bolesti a zlepší našu pohyblivosť a je rozhodne lepším a zdravším riešením, ako siahnuť po tabletke proti bolesti. Ak trpíte bolesťami hlavy, migrénou, masáž ich môže zmierniť. Tu platí tiež pravidelnosť masírovania.
  5. Masírovanie ovplyvňuje delta vlny v našom mozgu, ktoré sú spojené s najhlbšou fázou spánku.
  6. Masáž, účinný prostriedok pre spomalenie starnutia našej pokožky tváre a dekoltu.
  7. Stimuluje krvný obeh. Pokožka je rozžiarená čistá.
  8. Lymfodrenážna masáž čistí od toxických látok, pomáha pri naštartovaní spomaleného metabolizmu. Masáž medom podporuje vyplavovanie jedovatých látok z tela.
  9. Máme bolesti svalov po ťažkej fyzickej činnosti? Masáž nám pomôže zregenerovať. Skráti čas našej liečby.
  10. Ľudia, ktorí si doprajú pravidelnú masážnu starostlivosť, sa vedia viac tešiť zo života, lebo majú pevnejšie zdravie. Masáž je úžasná prevencia pred chorobami, zbavuje stresu a fyzického zaťaženia.

Preto masáž!

Pridaj komentár